تفاهم‌نامه احداث پردیس 6 سالنه مراغه امضا ‌شد ( 21 بهمن 1399 )

 

به گزارش روابط عمومی بهمن سبز، طی این نشست که با حضور حمیدرضا جعفریان معاون امور سینمایی حوزه هنری کشور، عبدالحمید قره داغی معاون اداری- مالی حوزه هنری کشور، سیدمحمدحسین بلاغی رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی، سیدعلی موسوی فرماندار مراغه، شهرام مروتی شهردار مراغه و سیدمصطفی حسینی مدیرعامل موسسه بهمن سبز برگزار شد، احداث پردیس مراغه با مشارکت حوزه هنری انقلاب اسلامی و شهرداری این شهر و با اجرای موسسه بهمن سبز به امضای طرفین رسید.

مراغه با ۲۰۰ هزار جمعیت، بزرگترین و پرجمعیت‌ترین شهر استان آذربایجان شرقی پس از تبریز است که علیرغم برخورداری از فرهنگ و سابقه سینمایی بسیار، تاکنون از داشتن پردیس سینمایی محروم بوده است.

این شهر در آینده‌ای نزدیک صاحب پردیسی مجهز با 6 سالن سینما در مساحتی با حداقل ۶ هزار متر مربع به عنوان بزرگترین پردیس شمال‌غرب کشور همراه با امکانات جانبی فرهنگی و خدماتی خواهد شد.

موسسه «بهمن سبز» در طرح بزرگ توسعه سینماهای حوزه هنری و در راستای احیای سینما و توزیع عادلانه سرانه فرهنگی در کشور، طی ماه‌های گذشته در مذاکره با مسئولان شهری و استانی زمینه احداث این پردیس را فراهم کرده و به زودی احداث آن را آغاز خواهد کرد.