چشم‌انداز سال 98/ ورود به حوزه‌های تازه

منتشر شده در 29 خرداد 1398

مدیر عامل موسسه «بهمن سبز» از ورود به حوزه‌های تازه در سال 98 خبر داد.

 

محمود کاظمی: موسسه فرهنگی تبلیغاتی «بهمن سبز» به لطف خداوند بزرگ و همراهی مدیران محترم حوزه هنری و همدلی مدیران امور سینمایی در استان‌ها، این روزها به نیمی از اهداف و برنامه‌های طراحی شده‌اش دست یافته است. به نظر می‌رسد زمان آن فرا رسیده که به عنوان یک سینمادار بزرگ و موثر در زنجیره اکران، به حوزه‌های تازه‌ای ورود کنیم و بکوشیم در این عرصه‌ها تاثیرگذار باشیم. سال گذشته موسسه «بهمن سبز» در تولید فیلم «دیدن این فیلم جرم است» محصول حوزه هنری مشارکت کرد و امسال احتمالا در تولید دو فیلم سهیم خواهیم بود.

 

مایلیم حضورمان در عرصه سینما، در بخش صنعت و هنر، مقتدرانه و به روز باشد. شاید بهترین راه برای تاثیرگذاری در عرصه سینما، فعالیت در بخش‌های مختلف به شکل حرفه‌ای و هوشمندانه باشد. محدود شدن به یک حوزه، دایره تاثیرگذاری ما را اندک می‌کند. «بهمن سبز» با توجه به بضاعتی که دارد و با عنایت به دستاوردهای مثبتی که در پنج سال اخیر، به شکلی واقعی و مشهود متبلور شده، سهمی بیش از این در سپهر سینمای ارزشمند و اخلاقی ایران خواستار است.


نکته دیگر که به نظر می‌رسد در سال تازه می‌توان به آن همت گمارد، برنامه‌ریزی برای تجهیز و تامین امکانات فنی سینماهاست. با توجه به تحریم‌های ظالمانه، مشکلات اقتصادی و معیشتی جامعه، هر روز که می‌گذرد سینما بیشتر به یک تفریح و سرگرمی گران نزدیک می‌شود. مردم البته پشت پرده این وضعیت را نمی‌دانند که سینماداری هم تبدیل به حرفه‌ای گران و سخت شده و برای حوزه هنری و موسسه «بهمن سبز» که به روشن ماندن چراغ سینماها اهمیت می‌دهد، همه چیز دشوارتر شده است. برای ما مهم است که با نمایش هر فیلمی، مخاطب را به سالن سینما نیاوریم، برای ما اهمیت دارد که شان خانواده و احترام زنان و فرزندان خردسال را حفظ کنیم، پس تنها به سودآوری در سالن‌هایمان فکر نمی‌کنیم. در این فضا و با توجه به رسالتی که داریم، باید سینماهایمان را از خطر فرسودگی نجات دهیم و به بیش از 110 سالن در سراسر ایران، امکانات صوت و تصویر برسانیم. امیدواریم امسال بتوانیم در زمینه واردات این امکانات به خودکفایی برسیم ودست واسطه‌ها را کوتاه کنیم تا با هزینه‌ای عادلانه سینماهای حوزه هنری تجهیز و به روز شوند. دولتمردان و کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی می‌توانند در این زمینه همراه سینماداران باشند و اجازه ندهند سینمای ایران، درگیر تحریم ظالمانه شود و مردم متضرر شوند. تخصیص وام برای وارد کردن تجهیزات و حمایت از سینماداران، امتیازی است که دولتمردان می‌توانند برای بقای این سینمای شریف در نظر بگیرند.


موسسه «بهمن سبز» با وجود مشکلات اقتصادی همچنان مصر است برنامه‌هایش را دقیق و با وسواس اجرا کند. امسال سینمای «فجر» سیاهکل به بهره‌برداری می‌رسد، در استان اصفهان سه سالن سینما افتتاح خواهیم کرد و هفت سالن آمفی تئاتر از مجموعه سالن‌های سازمان تبلیغات اسلامی، به سینما تبدیل خواهند شد. این سالن‌ها در شهرهای محروم و فاقد سینما تاسیس می‌شوند و گامی جهت، گسترش فرهنگ و هنر انقلاب اسلامی خواهند بود. همان طور که مقام معظم رهبری بارها بر اثرگذاری سینما به عنوان یک رسانه تاکید داشته‌اند، بر این باوریم که به کمک این هنر صنعت، ایمان، امید و باورهای روشن را در دل مردم عزیز ایران زمین زنده نگه خواهیم داشت.