افزایش ۲۰ درصدی مخاطب و ۳۰ درصدی فروش در سال جدید/ طرح احداث سینما در رهنان و علویجه

منتشر شده در 9 اردیبهشت 1398

سیدمصطفی حسینی مدیر امور سینمایی حوزه هنری اصفهان گفت: سال جدید سینمایی را بسیار خوب آغاز کردیم و با ۲۰ درصد افزایش تعداد مخاطب و ۳۰ درصد افزایش فروش مواجه شدیم.

 

سیدمصطفی حسینی مدیر امور سینمایی استان اصفهان در گفت و گو با سوره سینما عنوان کرد : ما خدا را شکر سال جدید سینمایی را بسیار خوب آغاز کردیم و طبق پیش بینی های انجام شده افزایش چشم گیر مخاطب و میزان فروش را داشتیم .

 

وی توضیح داد : ما طبق آمار تا پایان فروردین ماه امسال بیشتر از 2میلیارد و 400 هزار تومان فروش داشتیم که نسبت به همین تاریخ در سال گذشته یعنی با 30 درصد افزایش فروش و 20 درصد افزایش تعداد مخاطب سال 98 را آغاز کردیم .

 

وی معتقد است : از دلایل این پیشرفت و شروع قوی می توان به چیدمان خوب اکران نوروزی امسال اشاره کرد که در ژانرهای کودک و اجتماعی و طنز و سینمای ارزشی فیلم هایی برای جذب مخاطب داشت .

 

وی ادامه داد : ما هر 7 فیلم اکران نوروزی را در همه سینماهای استان اصفهان شامل پردیس ساحل با 9سالن ، پردیس چهارباغ با 5 سالن ، سینما فلسطین با یک سالن، سینما سپاهان با 2 سالن ، فولادشهر با 3سالن ، شاهین شهر با 2 سالن، کاشان با 3 سالن ، بهمن و میمه و گز و ... اکران همزمان داشتیم و همه فیلم ها فروش قابل قبولی داشتند و اتفاق ناگوار سیل هم چون خارج از استان ما تاثیری روی این چرخه نگذاشت.  

حسینی درباره احداث و بازسازی سالن های جدید در استان اصفهان گفت : خوشبختانه یکی از سیاست های همیشگی موسسه بهمن سبز حوزه هنری تجهیز و به روز رسانی سالن های سینماست که با توجه به شرایط و موقعیت هایی که در هر شهر وجود دارد در سال جدید ضمن به روز رسانی سینما سپاهان که به نسبت سایر سالن ها مدت بیشتری از بازسازی اش می گذرد، احداث سینمای جدید در «رهنان» و «علویجه» را در برنامه داریم که توافق های اولیه آن با شهرداری انجام شده و در مرحله طرخ و برنامه ریزی قرار دارد.

 

وی خاطرنشان کرد : سینماهای استان اصفهان به لحاظ کیفیت صدا و تصویر و صندلی و همه تجهیزات در وضعیت بسیار مطلوبی به سر می برند و نمی گذاریم زمان زیادی از بازسازی آنها بگذرد و آسیب ببینند و الان اگر بتوان از مشکلی حرف زد ، تنها مشکل شهرهای پر جمعیتی از جمله بهارستان و نجف آباد است که هیچ سینمایی ندارد و ساخت سالن برای آنها در برنامه کاری پیش رو است.