فیلمبرداری «تنگه ابوقریب» درخشان است/ نظر زرین‌دست درباره فیلم توکلی

منتشر شده در 15 مرداد 1397
فیلمبرداری «تنگه ابوقریب» درخشان است/ نظر زرین‌دست درباره فیلم توکلی

فیلمبردار «سرو زیر آب» و برنده سیمرغ بلورین جشنواره سی و ششم فیلم فجر، فیلمبرداری «تنگه ابوقریب» را درخشان و یکی از عوامل موفقیت این فیلم می‌داند.

به گزارش روابط عمومی موسسه بهمن سبز، علیرضا زرین‌دست فیلمبردار باسابقه درباره فیلم «تنگه ابوقریب» گفت: «تنگه ابوقریب» فیلم بسیار خوب و دیدنی است. این فیلم اثری قابل ستایش است و فیلمبرداری آن عالی و درخشان است. فیلمبرداری «تنگه ابوقریب» تلاشی نوآورانه برای رسیدن به نگاهی تازه به موضوع جنگ و اتفاقاتی است که در بطن آن رخ داده است.

او ادامه داد: فیلمبرداری این حس را به شما می‌دهد که با اثری تقریبا مستند مواجه هستید. فضاسازی‌هایی که در فیلم وجود دارد باعث می‌شود تماشاگر حس کند در بطن جنگ و همراه با شخصیت‌ها در قلب حوادث است. فیلمبرداری و فضاسازی متاثر از نگاهی نو به موضوع جنگ است.

زرین‌دست فیلمبرداری «تنگه ابوقریب» را از عوامل موفقیت فیلم دانست و گفت: قطعا فیلمبرداری درخشان آقای خضوعی ابیانه در موفقیت فیلم بسیار موثر است. اولین کسی که در عوامل یک فیلم روی بیننده از جهت تصویرسازی تاثیر می‌گذارد فیلمبردار است. ایجاد فضا و رسوب حس جاری در یک فیلم بر مخاطب، وظیفه فیلمبردار است و این اتفاق در فیلم «تنگه ابوقریب» به بهترین شکل ممکن رخ داده است.

فیلمبردار فیلم «سرو زیر آب» که برای فیلمبرداری این فیلم سیمرغ بلورین سی و ششمین جشنواره فجر را دریافت کرد، گفت: تاثیری که عوامل فیلم سعی می‌کنند با خلق حال و هوا و فضاسازی روی مخاطب داشته باشند بدون خلاقیت و درخشش در فیلمبرداری ممکن نیست.  خوشبختانه در فیلم آقای توکلی فضاسازی، داستان، هم بازی‌ها و فیلمبرداری همه جذاب هستند و منجر به خلق اثری دوست داشتنی شده‌اند.

فیلم سینمایی «تنگه ابوقریب» به کارگردانی بهرام توکلی و با بازی امیر جدیدی، جواد عزتی، حمیدرضا آذرنگ، مهدی قربانی و ... توسط موسسه بهمن سبز پخش می‌شود.